ARTYKUŁY


Światowy Dzień Wody
08.04.2021.

 Światowy Dzień Wody przypadający na 22 marca to święto najcenniejszego płynu na Ziemi. Już od najmłodszych lat warto uświadamiać  dzieci jak wielkie znaczenia ma woda dla życia na Ziemi. W tym dniu przedszkolaki z grupy Motylki i Biedronki wzięły udział w zajęciach i zabawach przygotowanych z okazji tego święta. Poprzez różnorodne działania dzieci dowiedziały się: gdzie mieszka woda, co żyje w wodzie i nad wodą, komu i do czego jest ona potrzebna. Starszaki poznały proces obiegu wody w przyrodzie i dowiedziały się jak dużo jej jest na kuli ziemskiej i w naszym ciele. Poznały też drogę jaką pokonuje woda zanim dostanie się do naszych domów, a także dowiedziały się w jaki sposób mogą podczas codziennych czynności oszczędzać wodę, zarówno w przedszkolu jak i w domu.

Czytaj całość…
 
topimy marzannę
08.04.2021.

 "Siadaj Zimo na sanki i uciekaj już". 19 marca Przedszkolaki praktykując zwyczaj żegnania zimy wybrały się na coroczne topienie Marzanny. Słomiana panna wykonana przez dzieci z grupy starszaków została zaniesiona nad pobliską rzekę. Tam dzieci odśpiewały piosenkę i pożegnały Marzannę, która spłonęła i popłynęła tam gdzie pieprz rośnie. Wszyscy pełni nadziei na przybycie wiosny czekamy na jej pierwsze zwiastuny i oznaki.

Czytaj całość…
 
Zielona hodowla u "Zajączków"
31.03.2021.

 Dzieci z oddziału „Zajączki” postanowiły  przyśpieszyć nadejście wiosny.

Założyły na parapecie zielony kącik, posadziły cebulki tulipanów oraz szczypiorku. Wysiały nasiona kwiatów i ziół a także szybko wschodzącą rzeżuchę. Teraz wszyscy dbają o założoną zieloną hodowlę.  Codziennie pielęgnują roślinki, podlewają i czekają na ich szybki wzrost. Dzieci wiedzą, że nowalijki to samo zdrowie, więc kolejnym etapem będzie robienie zielonych kanapek na śniadanie.

Czytaj całość…
 
Czyste powietrze
14.03.2021.

 W tym roku  dzieci z grupy Wiewiórek wzięły udział w realizacji Przedszkolnego Programu Edukacji Antytytoniowej Czyste powietrze wokół nas. Przedszkolaki wykazały duże zainteresowanie zajęciami. Uczestnicząc w wycieczce, zajęciach, zabawach muzyczno – ruchowych, oglądając prezentację multimedialną oraz wykonując prace plastyczne: rozpoznawały różne źródła dymów, zwiększały swoją wrażliwość na szkodliwość dymu papierosowego, poszerzały swoją wiedzę nt. skutków palenia papierosów. Program przyczynił się do wzrostu świadomości zdrowotnej dzieci.

Czytaj całość…
 
MALI OGRODNICY
14.03.2021.

 W drugim tygodniu marca, w grupie Misiów, w ramach bloku tematycznego „Zielony ogródek w sali” dzieci miały okazję zamienić się w ogrodników. Poznały rośliny ogrodowe, warunki ich wzrostu, rodzaje nasion. Zasadziły: rzeżuchę, owies wielkanocny, fasolę, cebulę i aksamitki, tworząc w sali „zielony kącik”. Codziennie będą obserwowały ich wzrost, a także uczyły się dbania o nie.

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 214