ARTYKUŁY


WYCIECZKA DO INWAŁDU
18.07.2021.

 29 czerwca 2021r dzieci z najmłodszych grup przedszkolnych: Krasnoludki, Zajączki i Misie wybrały się na wycieczkę kończącą rok szkolny. Celem podróży było Mini Zoo – AgroKucyk w Inwałdzie. Pierwszą atrakcją był sam przejazd na miejsce i z powrotem, gdyż dzieci podróżowały ciuchcią. Na miejscu zwiedziły zoo. Z zafascynowaniem wypatrywały mieszkających w nim zwierzaków, niektóre nawet same karmiły. Następnie skorzystały również ze znajdującego się tam figloparku, gdzie dały upust swojej niespożytej energii. Do przedszkola wróciły zmęczone, ale bardzo zadowolone, a uśmiechy do końca nie schodziły z ich buzi!

Czytaj całość…
 
DMUCHANY PLAC ZABAW
08.07.2021.

 21 czerwca w przedszkolu pojawiła się niespodzianka dla dzieci – dmuchany plac zabaw. Pomimo bardzo ciepłego dnia, dzieci chętnie korzystały z atrakcji i świetnie się bawiły.

Czytaj całość…
 
Dzień Dziecka w Przedszkolu
24.06.2021.

 Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze przedszkolaki.  W naszym przedszkolu ten dzień obchodziliśmy niezwykle hucznie. Od samego rana panowała radosna atmosfera. Na przedszkolaków czekało wiele atrakcji, były konkursy, zabawy, gry zespołowe, seanse kinowe. Tego dnia nie mogło zabraknąć słodkiej niespodzianki w postaci przepysznych lodów zakupionych przez Radę Rodziców.  Przeżycia i okazywane emocje emanowały od wszystkich wychowanków przedszkola. Cytując słowa J. Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”, cieszymy się, że mogliśmy wywołać uśmiech na twarzach i w sercach naszych przedszkolaków.

Czytaj całość…
 
spacer do kapliczki
23.06.2021.

 Starszaki 10 czerwca wybrały się na długi spacer połączony z piknikiem, aby poznać osiecką kapliczkę św. Tekli na Talarówce. Jest ona miniaturką nowego kościoła w Osieku. Została ufundowana i wybudowana staraniem Franciszka Kramarczyka około 1910 roku. Obecnie obiektem opiekują się potomkowie pana Franciszka i ich rodziny. Przedszkolaki po chwili skupienia i modlitwy w kapliczce, jak na piknik przystało na rozłożonych kocach spożywały smakołyki przyniesione w swoich plecaczkach. Następnie dzieci uczestniczyły w najróżniejszych grach i zabawach, które sprawiały im wiele radości.

Czytaj całość…
 
Światowy Dzień Oceanów
23.06.2021.

 8 czerwca ludzie na całym świecie podejmują szereg akcji mających na celu nagłośnienie jeszcze większego wsparcia na rzecz ochrony środowiska morskiego i dzikiej przyrody z nim związanej. Światowy Dzień Oceanów został oficjalnie ustanowiony przez ONZ w 2009 roku. To okazja, aby przypomnieć, że życie na Ziemi jest uzależnione od kondycji oceanów, a ich los zależy od działań nas wszystkich. To właśnie woda stanowi ok. 70% powierzchni naszej planety. Niestety pomimo tego, że piękna kolorowa podwodna kraina jest oddalona od ludzi, narażona jest na niebezpieczeństwo. To właśnie człowiek poprzez to, że wytwarza dużo śmieci, które często nie są dobrze składowane i dostają się do wód zagraża zwierzętom podwodnym najbardziej. Wiele zwierząt ginie poprzez plastikowe woreczki, słomki, siatki oraz wiele innych przedmiotów codziennego użytku. Starszaki dowiedziały się jak chronić ocean i naszą planetę.

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 225