AKTUALNOŚCI
Koduję swoją przyszłość
27.01.2021.

„Koduję swoją przyszłość” – projekt realizowany w ramach
     4. Edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego

Nauka pisania programów to gimnastyka dla mózgu.
Pozwala wypracować umiejętność efektywnego myślenia
o rzeczach niezwiązanych z informatyką.

Bill Gates

 Zainteresowani uczniowie naszej szkoły uczęszczali na zajęcia z robotyki „Koduję swoją przyszłość”. Projekt  realizowany był w ramach 4. Edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego, z którego fundusze otrzymaliśmy dzięki ogromnemu zaangażowaniu całej lokalnej społeczności.

 Spotkania  odbywały się raz w tygodniu -w dwugodzinnych blokach edukacyjnych dla pięciu grup wiekowych w ścisłym reżimie sanitarnym.

 Ich celem było  przygotowanie  uczniów do poznania technik sterowania obiektami, poznanie środowiska i techniki programowania robotów, a także kształcenie wyobraźni technicznej i przestrzennej. Rozszerzenie oferty edukacyjnej szkoły o zajęcia z programowania umożliwiło  uczniom rozwój niezbędnych we współczesnym świecie umiejętności takich

jak: logiczne myślenie, analizowanie, dążenie do celu, wytrwałość, kreatywność. Uczestnicy rozwinęli zdolności techniczne, informatyczne i manualne.

 Bardzo ważnym aspektem zajęć  było zapoznanie uczniów nie tylko z teorią, ale przede wszystkim z praktycznym zastosowaniem wiedzy poprzez konstruowanie robotów z zestawów LEGO, programowanie ich, analizę  kodu, wyszukiwanie  i naprawianie błędów w oprogramowaniu.

Zajęcia dostarczyły, zarówno dzieciom jak i nauczycielom, bardzo dużo radości oraz okazji do obserwacji, samodzielnych badań i eksperymentów. Pozwoliły rozwinąć kompetencje informatyczne,  które są niezbędnym wymogiem współczesnego świata.

Dbając o wszechstronny rozwój naszych uczniów oraz rozwijając ofertę edukacyjną naszej szkoły,  będziemy  kontynuować lekcje programowania w 2021 roku dla wszystkich uczniów klas III oraz zainteresowanych uczniów klas IV- VIII.

Czytaj całość…
 
Miało to miejsce w okresie przedświątecznym...
26.01.2021.

 Po omówieniu przepisów i sposobów wykonania ozdób świątecznych na lekcji techniki szóstoklasiści przystąpili do ich wykonania. Efekty tych prac możemy oglądać na poniższych zdjęciach. Prace te wymagały poświęcenia czasu - ale warto było!

 

 

 

 

Czytaj całość…
 
Nie pal przy mnie, proszę
25.01.2021.

 Program Edukacji Antytytoniowej

Nasza Szkoła w bieżącym roku szkolnym 2020/2021, podobnie jak w poprzednich latach, realizuje program profilaktyczny   „Nie pal przy mnie, proszę”, który jest adresowany do uczniów klas I-III szkoły podstawowej  oraz ich rodziców. Program, stanowi drugie ogniwo w cyklu programów edukacji antytytoniowej. Powstał   w efekcie pracy zespołu interdyscyplinarnego złożonego z pedagogów, lekarzy i psychologa z Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Realizowany jest z inicjatywy Państwowej Inspekcji Sanitarnej we współpracy z resortem edukacji,  w szerokim partnerstwie lokalnym. Celem głównym programu jest uświadomienie dzieciom, że palenie tytoniu oraz bierne palenie jest szkodliwe dla zdrowia. Uczniowie biorą udział w zajęciach tematycznych prowadzonych przez nauczycieli świetlicy.

 
Dzień Kubusia Puchatka
23.01.2021.

 W styczniu swoje wielkie święto ma nikt inny, jak tylko dobrze nam znany Kubuś Puchatek. Jest to postać bardzo dobrze znana przez dzieci, dlatego wspólnie z przedszkolakami z grupy Motylki i Biedronki uczciliśmy ten dzień. Cała zabawa rozpoczęła się od znalezienia w sali listu od Kubusia Puchatka, z którego  przedszkolaki dowiedziały się, że muszą ruszyć w drogę po śladach zostawionych przez misia i zebrać słoiczki z miodem do koszyczka. Liczne ślady zostawione na korytarzu doprowadziły dzieci do słoiczków z zadaniami i zagadkami. Dzieci świetnie sobie poradziły z ich rozwiązywaniem  znakomicie się przy tym bawiąc. W tym wyjątkowym dniu nie odbyło się także bez degustacji Puchatkowego przysmaku, czyli miodku. Na zakończenie przedszkolaki tańczyły przy muzyce ze Stumilowego Lasu oraz wysłuchały fragmentów książki o misiu, który był inspiracją do zajęć.

Czytaj całość…
 
Na jednej zdalnej lekcji grudniowej...
23.01.2021.

 Część szóstoklasistów podjęła próbę wykonania "bombki" za pomocą nitki nawijanej na balon. Nie wszyscy podjęli się tego zadania - nie było ono łatwe. Niektórzy zamienili to zadanie na rysowanie choinki.

 

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

 

 

 

 

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 73 - 81 z 1259