AKTUALNOŚCI
102. Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę
10.11.2020.

 Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno
z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach zaborów nasz kraj odzyskał suwerenność. Stało się to głównie dzięki wytrwałości i ofiarności aktywnej części polskiego społeczeństwa, które w okresie niewoli przekazywało młodym Polakom przywiązanie do języka i kultury narodowej.

Dziś, pomimo obecnej trudnej sytuacji epidemicznej, pamiętamy o tym ważnym wydarzeniu. Historia Naszej Ojczyzny uczy, że nawet w ciężkich chwilach nie wolno tracić ducha i trzeba żyć przekonaniem, że po smutnych dniach przychodzą dni radosne!!!

Z okazji Święta Niepodległości życzymy  wszystkim mieszkańcom Osieka wszelkiej pomyślności oraz tego, aby byli dumni z naszej Ojczyzny Polski, z tego, że są Polakami, ale także z faktu, że są mieszkańcami i współgospodarzami Osieka , który jest naszą wspólną Małą Ojczyzną.

Dyrektor, nauczyciele, pracownicy Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 1 w Osieku
 
ogłoszenie
07.11.2020.

Nauka zdalna dla uczniów klas I – VIII – komunikat

Szanowni Państwo zgodnie z decyzją Rządu RP Szkoła Podstawowa im. Władysława Jagiełly w Osieku z dniem 9 listopada 2020 r. przechodzi w tryb pracy zdalnej.

Wszyscy uczniowie szkoły podstawowej (kl. I – VIII) będą uczyć się w trybie zdalnym.

Nasza szkoła będzie w tym czasie pracować wg następujących zasad:

- wszystkie lekcje odbywają się na platformie Microsoft Teams  według podanego planu lekcji

- uczniowie z niepełnosprawnościami zgodnie z wolą rodziców przychodzą na zajęcia lekcyjne i specjalistyczne do szkoły

- dla chętnych  uczniów klas VIII z przedmiotów egzaminacyjnych (j. polski, matematyka, j. angielski) będą prowadzone konsultacje w szkole (dla gr. 5-osobowej); godziny konsultacji zostaną uzgodnione z nauczycielami prowadzącymi te zajęcia

- od 9 listopada do 29 listopada br. szkoła podstawowa oraz szkoła artystyczna realizująca kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej jest zobowiązana prowadzić działalność opiekuńczą dla dzieci osób zatrudnionych w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz innych osób realizujących zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, uczęszczających do klas I–III szkoły podstawowej.

- przedszkole funkcjonuje bez zmian

Bardzo proszę o bieżące sprawdzanie strony internetowej szkoły oraz dziennika elektronicznego. Szczegółowe informacje dotyczące organizacji nauki zdalnej dla uczniów będą przekazywać  Państwu  za pośrednictwem systemu wiadomości dziennika Librus nauczyciele wychowawcy.

Życzę wszystkim Uczniom i Rodzicom dużo zdrowia i sił w zmaganiach z tą trudną sytuacją. Wyrażam nadzieję, że wykorzystanie narzędzia - Microsoft Teams zwiększy efektywność zdalnego nauczania, ułatwi realizację treści programowych, a przerwa
w nauczaniu stacjonarnym nie wydłuży się.

Z poważaniem

Monika Rycerz

Dyrektor ZSP w Osieku

 
Przerwa na czytanie
07.11.2020.

 „Przerwa na czytanie”


„Lubić czytanie - to znaczy godziny nudów, które człowiek
miewa w życiu, zmienić na godziny radości.”

Monteskiusz

W październiku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I Międzynarodowej edycji
V Ogólnopolskiej akcji” Przerwa na czytanie”. Polega  ona na tym, że  w wybranym dniu podczas przerwy lekcyjnej  uczniowie czytają literackie teksty. Celem  projektu jest m.in. „ promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży , pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe, i zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji, i w każdym miejscu.”

Książki o różnorodnej tematyce czytane były przez uczniów i ich nauczycieli
w salach lekcyjnych i na korytarzu szkolnym. Najmłodsi wsłuchiwali się w treść bajek przekazywaną im przez wychowawców. W akcji „Przerwa na czytanie” uczestniczyło 215 osób, które rzetelnie przestrzegały zasad reżimu sanitarnego.

Zamieszczone poniżej zdjęcia dokumentują udział w zrealizowanym w naszej szkole międzynarodowym działaniu.

Dorota Stelmach

Czytaj całość…
 
PROJEKT "POD BIAŁO - CZERWONĄ"
06.11.2020.
 
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Osieku zaprasza wszystkich mieszkańców naszej gminy do włączenia się do projektu „Pod biało-czerwoną”, który został  objęty honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Zakłada on sfinansowanie przez Rząd RP zakupu masztów i flag dla każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Ta inicjatywa ma na celu połączenie Polaków pod naszą, narodową flagą a także godne uczczenie pamięci o Bohaterach Bitwy Warszawskiej w 1920 roku. Szczególnie ważne jest pielęgnowanie pamięci wśród młodych Polaków. Naszym marzeniem jest otrzymanie tego grantu, dzięki któremu będziemy mieć przed budynkiem naszej szkoły maszt z flagą. Ta inicjatywa  jeszcze bardziej doda powagi naszym szkolnym uroczystościom patriotycznym. Jeżeli uda nam się zdobyć 100 podpisów projekt ten zostanie sfinansowany przez Rząd RP.

Bardzo prosimy o poparcie w formie online. Ważnym jest, aby głos oddali mieszkańcy naszej gminy. Prosimy więc uczniów, rodziców i nauczycieli do głosowania w tej ważnej dla nas, wspólnej sprawie. Poniżej podajemy link.  W głosowaniu należy podać imię i nazwisko, województwo, powiat, miejscowość oraz pocztę e mail. Liderem projektu jest pani Marzena Borkowska.

Zapraszamy do udziału!

 https://bialoczerwona.www.gov.pl

 
Portret mieszkańców
05.11.2020.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 73 - 81 z 1228