AKTUALNOŚCI
Projekt Boże Narodzenie
20.12.2020.

Zapraszamy do obejrzenia prac uczniów klasy 2b dotyczących tradycji bożonarodzeniowych w Polsce i w innych krajach.

 

 

 

Czytaj całość…
 
MIKOŁAJKI
20.12.2020.

 Odwiedziny Mikołaja to nie lada wydarzenie w przedszkolu. Dzieci przygotowują się na nie dużo wcześniej, aby należycie powitać miłego gościa. Nie inaczej było i w tym roku. Dzieci bardzo pilnie uczyły się piosenek i wierszy, które prezentowały Mikołajowi podczas spotkania. Starały się też być bardzo grzeczne, aby zasłużyć na swój prezent. Podczas jego wizyty nie brakowało pozytywnych emocji, miłych gestów i uśmiechów od ucha do ucha, które zdawały się być jeszcze większe na widok ogromnych worków z prezentami, które towarzyszyły Mikołajowi. Z pewnością ten dzień nasze przedszkolaki będą jeszcze długo i mile wspominać.

Czytaj całość…
 
AKCJA CHARYTATYWNA
13.12.2020.

AKCJA CHARYTATYWNA NA RZECZ DZIECI Z PLACÓWKI OPIEKUŃCZO - WYCHOWAWCZEJ W KĘTACH

Szanowni Państwo!

W tym roku Przedszkole w Osieku organizuje zbiórkę kosmetyków oraz artykułów higienicznych dla dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Kętach.

Wszystkie artykuły należy zostawić w przygotowanych pojemnikach, które znajdują się w wejściu przedszkola i szkoły.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w akcji!

 
Jak powstaje węgiel?
13.12.2020.

 Grupa Biedronek postanowiła dowiedzieć się skąd tak naprawdę wziął się węgiel. Żeby zrozumieć cały proces dzieci wysłuchały opowiadania ,,Prawdziwa bajka" Doroty Kossakowskiej. Zapoznały się w niej z historią powstania węgla oraz różnymi możliwościami jego wykorzystania w życiu codziennym. Następnie przedszkolaki oglądały różne odmiany węgla: kamiennego, węgiel leczniczy oraz do rysowania. Oglądały, dotykały eksponaty, określały ich cechy zewnętrzne, próbowały malować nim na kartce papieru. Dzieci zajrzały do  wnętrza kopalni na podstawie obrazków i wszyscy zgodnie stwierdzili, że praca w kopalni jest bardzo ciężka. Na koniec przedszkolaki obejrzały bajkę  o Bolku i Lolku  ,,W starej kopalni" oraz przymierzyły czapkę górnika ,,Czako".

Czytaj całość…
 
ZDROWE ŚNIADANIE
13.12.2020.

 Grupa 4 i 5 miały okazje zjeść śniadanie w innej formie. Panie kucharki przygotowały dla dzieci szwedzki stół. Dzieci robiły kanapki i z apetytem je zajadały.

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 55 - 63 z 1228