ARTYKUŁY
Marcin Płonka laureatem Małopolskiego Konkursu Biologicznego!
29.04.2014.

ImageMarcin Płonka, uczeń klasy III c Gimnazjum, został laureatem Małopolskiego Konkursu Biologicznego, zajmując czwarte miejsce. W trzecim etapie – wojewódzkim zmierzył się ze 193 uczestnikami, uzyskując bardzo wysoki wynik: 93 pkt. na 96 możliwych do zdobycia.

15 kwietnia w sali konferencyjnej Muzeum Przyrodniczego PAN w Krakowie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu. Laureaci otrzymali z rąk Małopolskiego Wicekuratora Oświaty Grzegorza Barana zaświadczenia o tytule i nagrody, a nauczyciele – podziękowania za opiekę naukową nad uczestnikami.

Czytaj całość…
 
Angielsko - niemiecki konkurs słownictwa wielkanocnego
29.04.2014.

11 kWybrany obrazwietnia w Gimnazjum odbył się angielsko- niemiecki konkurs słownictwa wielkanocnego, którego celem było przybliżenie tradycji i zwyczajów wielkanocnych w krajach anglo- i niemieckojęzycznych oraz zachęcenie do nauki języków obcych.

Uczestnicy wypełniali test polegający na łączeniu angielskich słów z ich niemieckimi odpowiednikami oraz angielskich i niemieckich wyrazów z ich polskimi odpowiednikami, uzupełnianiu luk w krótkich tekstach angielskim i niemieckim, podpisywaniu obrazków wybranym słowem angielskim lub niemieckim, a także przyporządkowaniu niemieckich wyrazów do angielskich definicji i na odwrót.

Czytaj całość…
 
I miejsce w rywalizacji na warsztatach literackich
25.04.2014.
Wybrany obraz31 marca czworo gimnazjalistów pod opieką p.Marzeny Borkowskiej wzięło udział w obchodach 100. rocznicy wybuchu I wojny światowej "Konflikt, który zmienił oblicze świata".

Uroczystość, zorganizowana m.in. przez Małopolskie Kuratorium Oświaty i Polskie Towarzystwo Historyczne, odbyła się w VI LO im. A. Mickiewicza w Krakowie. Jej celem było propagowanie wiedzy historycznej poprzez uczestnictwo w warsztatach literackich i kartograficzno- modelarskich. Uczniowie przysłuchiwali się również debacie naukowej oraz obejrzeli fragment filmu "Czas wojny”.
Czytaj całość…
 
Pięcioro gimnazjalistów laureatami konkursu "Dwór małopolski w zmaganiach o niepodległość"
25.04.2014.
Wybrany obraz11 kwietnia we dworze Państwa Elżbiety i Antoniego Potockich w Krakowie odbył się uroczysty finał konkursu „Dwór małopolski w zmaganiach o niepodległość. Udział ziemian w Polskim Państwie Podziemnym i Akcji Burza”.

Uroczystość zaszczycili nie tylko uczestnicy konkursu i ich opiekunowie, ale także m.in. Małopolski Kurator Oświaty, Zastępca Dyrektora Oddziału IPN oraz Prezes Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego Oddział w Krakowie. Gości przywitał Antoni Potocki, przybliżając zgromadzonym historię rodziny i dworu w Olszy.
Czytaj całość…
 
Dni Języków Obcych w Gimnazjum
14.04.2014.

Wybrany obrazCelem Dni Języków Obcych, które odbywały się od 11 do 13 marca, było poznanie kultur krajów: Austrii z obszaru niemieckojęzycznego i Australii z obszaru anglojęzycznego oraz zachęcenie uczniów do nauki języków obcych.

Gimnazjaliści rywalizowali ze sobą, biorąc udział w dyktandach, quizach wiedzy o państwach oraz konkursach: plastycznych, piosenki (lub prezentacji znanej osoby) i pięknego czytania.

Czytaj całość…