ARTYKUŁY
I miejsce w IX Przeglądzie Przedstawień Jasełkowych w Zatorze
30.01.2014.

Grupa teatraWybrany obrazlna z Gimnazjum w Osieku zajęła I miejsce w IX Przeglądzie Przedstawień Jasełkowych, który odbywał się w dniach 18-19 stycznia 2014 r. w Regionalnym Ośrodku Kultury w Zatorze. Jury uznało przedstawienie bożonarodzeniowe „Hipermarket” za najlepsze wśród widowisk prezentowanych przez gimnazja. Uhonorowano również dyplomami za wyróżniającą się grę aktorską Karola Lacha (odtwórcę roli Mikołaja zachwalającego najnowsze promocje w „Stonce”) oraz Pawła Mleczka (występującego w roli diabła).

Czytaj całość…
 
Gimnazjaliści na spektaklu "Peer Gynt" w Teatrze im. J. Słowackiego
29.01.2014.

15 sWybrany obraztycznia grupa zainteresowanych teatrem trzecioklasistów wyjechała do Krakowa, aby obejrzeć wieczorny spektakl "Peer Gynt" w Teatrze im. J. Słowackiego.

Utwór wybitnego norweskiego dramatopisarza Henryka Ibsena został wyreżyserowany przez Rafała Sabarę. Tytułowy bohater, zmagając się z samym sobą,  ucieka przed odpowiedzialnością w świat fikcji, magii i czarów. Jest odtwarzany przez  dwóch aktorów: Marcina Kuźmińskiego i Krzysztofa Piątkowskiego, co podkreśla jego psychiczne rozbicie. W znakomitej roli Ase- nadopiekuńczej matki wystąpiła Anna Tomaszewska.

Czytaj całość…
 
22 Finał WOŚP
27.01.2014.

Wybrany obraz12 stycznia uczniowie Gimnazjum wzięli udział w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która zagrała już po raz 22., aby zdobyć pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godną opiekę medyczną seniorów.

Dwudziestu jeden wolontariuszy zbierało datki do ośmiu puszek w rejonie kościoła i kaplicy. Zebrano i przekazano kwotę 3620 złotych (w tym 1200 zł w Osieku Górnym).
 

 
Bożonarodzeniowe przedstawienie "Hipermarket"
22.01.2014.

 20 grudnia w sali WDK w Osieku wystawiono bożonarodzeniowe przedstawienie "Hipermarket".

Zaniepokojone diabły informują Lucyfera, że na ziemi pogrążonej w grzechach ma się narodzić Zbawiciel. Przed "Stonką" spotykają się zabiegani, zajęci przygotowaniami do świąt ludzie. Nie są gotowi na narodziny Jezusa, ale stopniowo w ich sercach rodzi się Dobro. Dywersja wysłanników piekieł na nic się zdaje, wszyscy porzucają zakupy i oddają pokłon Dzieciątku w żłobie.

Czytaj całość…
 
IX Konkurs Kolęd Polskich i Pastorałek "Hej kolęda, kolęda" w Oświęcimiu
14.01.2014.
 14 stycznia 2014 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury odbył się IX Konkurs Kolęd Polskich i Pastorałek "Hej kolęda, kolęda". Konkurs ten  rozegrany został w kategorii solistów oraz zespołów. Do udziału w konkursie zgłosiły się 64 solistów i zespołów. Jury oceniało dobór repertuaru, walory głosowe, interpretację, muzykalność i ogólny wyraz artystyczny.
Szkołe Podstawową nr 1 w Osieku reprezentowali Łukasz Staroń  z klasy IV a i Joanna Mydlarz zklasy III a przygotowani przez p. Krystynę Szostak. Konkurs był niezwykle trudny ponieważ uczestnicy przyjechali z całej  Polski południwej.
Nasi uczniowie zajęli zaszczytne II miejsce z czego jesteśmi niezmiernie dumni. Życzymy dalszych sukcesów w pracy.