ARTYKUŁY
Aleksandra Płonka laureatką konkursu "Gimnazjalny Poliglota"
26.05.2013.

 26 kwietnia w Powiatowym Zespole Nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Konkursu Angielsko- Niemieckiego „Gimnazjalny Poliglota”, zorganizowanego pod patronatem Starosty Powiatu Oświęcimskiego.

 

Czytaj całość…
 
Egzamin gimnazjalny 2013
26.05.2013.

 Do egzaminu gimnazjalnego, który odbywał się w dniach od 23 do 25 kwietnia, przystąpiło w tym roku 105 uczniów klas trzecich.  W pierwszym dniu gimnazjaliści zmierzyli się z testami z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie oraz języka polskiego. Następnego dnia rozwiązywali zestawy z zakresu przedmiotów przyrodniczych i matematyki, a w ostatnim - z języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

Czytaj całość…
 
Sprawdzian na zakończenie nauki w szkole podstawowej
24.05.2013.

 W tym roku sprawdzian miał miejsce 4 kwietnia. Tradycyjnie odbył się w sali gimnastycznej naszej szkoły. Każdy uczeń zasiadł przy swoim stoliku, według ściśle oznaczonej kolejności. Sprawdzian przeprowadzany jest w każdej szkole podstawowej w naszym kraju, trwa 60 minut, maksymalna ilość punktów, którą można uzyskać to 40. Przygotowuje go Centralna Komisja Egzaminacyjna. Prace uczniów są kodowane, a niepodpisywane imieniem i nazwiskiem.

Czytaj całość…
 
zawody w kata o Puchar Burmistrza Zatora
21.05.2013.
 W dniu 18.05.2013r na Hali Sportowej ZSO Zator odbyły się zawody w kata o Puchar Burmistrza Zatora. W zawodach wzięli udział trenujący w sekcjach Zator, Przeciszów, Piotrowice, Polanka, Spytkowice, Łączany, Paszkówka, Babice, Graboszyce, Osiek. Julia Konarczak uczennica kl.VI Szkoły Podstawowej Nr.1 w Osieku zajęła na tych zawodach pierwsze miejsce w swojej kategorii jednocześnie otrzymując puchar.
 
 

 

 
Czytaj całość…
 
Konkurs ekologiczny
20.05.2013.
 Uczniowie naszej szkoły wzięli udział konkursie zorganizowanym przez Wydział Ochrony Środowiska w Oświęcimiu. Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy o środowisku i kształtowanie świadomości ekologicznej. Konkurs polegał na wykonaniu eko-kartki okolicznościowej z wykorzystaniem naturalnych materiałów przyjaznych dla środowiska. Nasi uczniowie przygotowali dwadzieścia pięć takich kartek.
Czytaj całość…