CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM
03.11.2015.

 Szkoła Podstawowa od września 2015 roku czynnie włączyła się do akcji CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM. Jest to kampania społeczna polegająca   na propagowaniu głośnego czytania dzieciom, w celu wprowadzenia nawyku czytania i miłości do książek już od wczesnego dzieciństwa. Uczniowie klas VI Izabella Lasek, Łukasz Staroń, Marlena Szyszka, Wiktoria Wojtala, Nina Płonka, Anna Tolarczyk, Małgorzata Mirocha, Izabela Knapik   z wielkim zaangażowaniem włączyli się jako lektorzy do akcji. 

Nasi najmłodsi wychowankowie, więc dzieci z  Ia, I, Ic, Id,  wysłuchali przygód z książki Kubuś Puchatek autorstwa Alana Aleksandra Milne, a następnie wzięły udział w Konkursie Czytelniczym.
Akcja bardzo spodobała się dzieciom, dlatego będzie prowadzona systematycznie. 
Wszystkie nasze działania mają na celu rozbudzenie w dzieciach zapału do poznawania literatury. Chcemy, aby lubiły czytać i  czytanie stało się dla nich nie koniecznością,  lecz potrzebą, i nie  kojarzyło się z nudą i przymusem. Pragniemy, aby nasi wychowankowie stali się czytelnikami na resztę życia
i nie stracili szansy na ciągły rozwój intelektualny.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »