Święto Zmarłych
30.10.2015.

 „Ciszą cmentarną ukołysani, z dala od życia i znoju, dobiwszy wreszcie cichej przystani, odpoczywają w pokoju.”

                                                                                                     Elżbieta Daniszewska "Zaduszki’

Święto  Zmarłych to czas, kiedy odżywają wspomnienia o tych, którzy odeszli, o naszych najbliższych zmarłych. W tym dniu zapalamy znicze pamięci na ich grobach - dowód naszej miłości, przyjaźni i dobrych wspomnień.

Uczniowie klas IV – VI  oddali hołd i złożyli wiązanki na  grobie Ś P. Karola Kruczały- byłego dyrektora naszej szkoły zamordowanego przez hitlerowców w obozie zagłady Mauthausen Gusen. Odwiedziliśmy także  grób Nieznanego Żołnierza i zapaliliśmy  znicze, jako wyraz pamięci i szacunku wobec tych , którzy oddali swoje życie , abyśmy mogli żyć w wolnej Polsce. Modlitwie towarzyszył podniosły nastrój i zaduma. Uczniowie dowiedzieli się o  bohaterstwie poległych w obronie naszej ojczyzny.

1 listopada odwiedzając groby naszych bliskich  pamiętajmy także o  grobach na których nikt nie zapali lampki, nikt nie przyklęknie i nikt nie odmówi modlitwy.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »