Dzień Nauczyciela
19.10.2015.
       Co roku w naszej szkole ten dzień obchodzony jest bardzo uroczyście. Wtedy przedstawiciele klas I w imieniu swoich klas składają uroczyste ślubowanie. To ważny moment, bo z pełną świadomością stają się członkami uczniowskiej społeczności Gimnazjum im. Kazimierza Jędrzejowskiego w Osieku.  Ślubowali m. in. wierność tradycjom, szacunek do ojczystej mowy, a przede wszystkim wierność wartościom  reprezentowanym przez patrona szkoły. 
     
     Po tej oficjalnej części panie dyrektor wręczyły nagrodę dla uczennicy klasy I b, Żaneta Kusak, która zwyciężyła konkurs wiedzy o patronie szkoły, Kazimierzu Jędrzejowskim.

 

        A chwilę potem przenieśliśmy się dzięki Teatrzykowi „Czerwony długopis”  w rajsko – diabelskie klimaty. Poznaliśmy historię pojawienia się na świecie nauczycieli – od momentu zerwania przez Ewę jabłka, wygnania z raju i ich zmagań z Kainem i Ablem, ciągłych problemów z dwoma urwisami. W końcu Bóg zesłał biednego nauczyciela pierwszych ludzi do …piekła, by tam zajął się diablimi dziećmi. Ale i tam biedny belfer nie zaznał spokoju. Szatan za zbyt drastyczne, wg niego metody, wygnał nauczyciela na ziemię i rzucił mu jeszcze na odchodne: „…obyś cudze dzieci uczył!”  No ale przecież nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło! Nauczyciela uczą nas wielu ciekawych, mądrych, potrzebnych nas rzeczy. Tylko my czasami nie potrafimy tego dostrzec i docenić!
        W końcu wróciliśmy do rzeczywistości szkolnej. Przedstawiciele Rady Rodziców, Samorządu szkolnego wręczyli na ręce pań dyrektor kwiaty i złożyli życzenia. Podziękowali za trud pracy, czas poświęcony uczniom i ciągłe zaangażowanie w swoją pracę.
       Następnie oficjalnie przedstawiono skład Samorządu uczniowskiego i jego opiekuna.
       Na koniec czekała wszystkich nie lada gratka – obejrzeliśmy teledysk, „My Słowianie”,  który nakręcili uczniowie klasy II b na konkurs ogłoszony przez  Eska TV  „W szkole gramy”. 
       Scenariusz obchodów Dnia Nauczyciela przygotowały panie: mgr Grażyna Pająk, mgr Jadwiga Szałajko, mgr Bernadeta Stawowczyk – Zemanek, a scenografię przygotowały p. mgr Teresa Dźwigoń i uczennica klasy III B Martyna Kwas. Bardzo im dziękujemy!   Smile

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »