Wyjazd edukacyjny - KL Auschwitz - Birkenau
27.06.2015.

Wybrany obraz10 czerwca 2015 r.  klasy III gimnazjum uczestniczyły w wyjeździe edukacyjnym do KL Auschwitz – Birkenau. Pod opieką przewodników i wychowawców  zwiedzili tereny obozu, poznali jego historię, losy więźniów miejsca, które dla współczesnego świata stało się symbolem terroru, ludobójstwa i szoa.

Potem w starym mieście zwiedzili  synagogę Chewra Lomdej Misznajot (hebr. Stowarzyszenie Studiujących Misznę). To jedyny  żydowski dom modlitwy w Oświęcimiu, który nie został całkowicie zniszczony podczas II wojny światowej. Tam poznali historię i tradycje społeczności żydowskiej okresu międzywojennego, czasów II wojny światowej i okresu powojennego.

 
Wybrany obraz
 
Wybrany obraz
 
Wybrany obraz
 
Wybrany obraz
 
Wybrany obraz
 
Wybrany obraz
 
Wybrany obraz
 
Wybrany obraz
 
Wybrany obraz
 
Wybrany obraz
 
Wybrany obraz
 
Wybrany obraz
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »