Finalista Małopolskiego Konkursu z Historii
15.04.2015.

Wybrany obrazJednym z konkursów ogłoszonych dla uczniów gimnazjów był konkurs z historii.  Etap szkolny i  rejonowy  Mateusz Wilk, uczeń klasy III c, pokonał bez problemu.  Dotarł do etapu wojewódzkiego!

Tematyka konkursu nie była łatwa: "Dzieje ziem polskich i losy Polaków w latach 1795 - 1914" wymagała sporej wiedzy (wiadomości na poziomie klasy I, II, III oraz bardzo szeroka literatura obowiązkowa), ogromu pracy i czasu na przeczytanie wskazanych lektur z zakresu historii. Ale historia to jego pasja, jak mówi sam Mateusz, więc praca była przyjemnością.

Gratulujemy Mateuszowi tytułu Finalisty Małopolskiego Konkursu z Historii, życzymy dalszych sukcesów  i radości z rozwijania swoich pasji.

Do konkursu Mateusza przygotowywała p. mgr Grażyna Pająk.

 
Wybrany obraz
 
Wybrany obraz
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »