Spotkanie pierwszoklasistów z Policją
05.10.2014.

Wybrany obraz17 września odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z dzielnicowym i pracownikiem cywilnym wydziału prewencji KPP w Oświęcimiu. Zaproszeni goście przybliżyli młodzieży, na czym polega odpowiedzialność karna i prawna nieletnich. Dzielnicowy przestrzegał uczniów przed popełnianiem błędów, których nie da się naprawić. Zachowania ryzykowne i niebezpieczne nazwał wprost. Tłumaczył, czym są wykroczenia, czym czyny karalne i jakie są ich konsekwencje.

 

Pracownicy KPP przestrzegali młodych ludzi przed czynami świadczącymi o demoralizacji, jak palenie papierosów, picie alkoholu, niszczenie mienia. Szczególną uwagę zwrócono na cyberprzemoc.

Dzielnicowy prosił, aby w trudnych bądź niebezpiecznych sytuacjach nie podejmować działań na własną rękę, ale zwrócić się o pomoc do dorosłych.  On sam również służy młodzieży pomocą, wiedzą i doświadczeniem.

 

Wybrany obraz

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »