Warsztaty z doradztwa zawodowego
31.05.2014.

Wybrany obrazOd listopada do maja br. drugoklasiści realizowali projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Warsztaty były prowadzone przez Zatorską Agencję Rozwoju w wymiarze ośmiu godzin dla każdej z klas drugich Gimnazjum.

Uczniowie zapoznali się z rodzajami szkół ponadgimnazjalnych, z zawodami i ich specyfiką oraz trendami i zapotrzebowaniem na rynku pracy. Poznali zasady tworzenia dokumentów aplikacyjnych i przeprowadzania rozmów kwalifikacyjnych. Otrzymali wiedzę i umiejętności w zakresie sposobów i zasad prawidłowego komunikowania się oraz konstruowania wypowiedzi. Przećwiczyli praktycznie porozumiewanie się z drugim człowiekiem przy zachowaniu własnych poglądów, odczuć i prawa do powiedzenia „nie”.

Udział w warsztatach pomógł uczniom w odkryciu swoich mocnych stron i budowaniu wiary we własne możliwości. Uświadomił im konieczność dopasowania  zainteresowań, umiejętności i predyspozycji do danego rodzaju szkoły, wskazał dalsze możliwości edukacyjne.

 

Wybrany obraz
 
Wybrany obraz
 
Wybrany obraz
 
Wybrany obraz
 
Wybrany obraz
 
Wybrany obraz
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »