Konkurs mitologiczny
25.05.2014.

Odbywający się od czterech lat konkurs wiedzy mitologicznej „ Z wizytą na Olimpie  ''znajduje swoje stałe miejsce w kalendarzu imprez naszej szkoły. W tym roku zmagania piątoklasistów odbyły się 21-go marca.

W konkursie brały udział2 drużyny z klasy V a i V b. Celem spotkania uczniów obu klas było sprawdzenie umiejętności wykorzystania wiedzy o mitach zdobytej na lekcjach historii, języka polskiego, integracja uczniów, rywalizacja, umiejętność współpracy
w grupie, oraz wspólna zabawa,

Otwarcia konkursu dokonała dyrektor szkoły, pani Kry
Uczniowie rozwiązywali zadania o różnym stopniu trudności według przewidzianego harmonogramu, pracując w zespołach cztero-, pięcioosobowych.

Atrakcyjnym elementem konkursu, jak co roku, były stroje, jakie mieli na sobie uczestnicy. Każdy uczeń przebrał się za wybraną postać mitologiczną. Kostiumy były niezwykle bogate i oryginalne. Ponadto uczniowie zaprezentowali się w krótkich, przygotowanych przez siebie wystąpieniach, przybliżając pozostałym uczestnikom informacje na temat postaci, w którą się wcielili.
Poziom konkursu był wysoki i wyrównany, jednak największą wiedzą i umiejętnościami wykazała się klasa V a.

 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »