Święto 3 Maja w Gimnazjum
22.05.2014.

Wybrany obraz"Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości”

30 kwietnia uczniowie Gimnazjum obejrzeli w sali WDK program artystyczny z okazji Święta 3 Maja.

Uczniowie klasy II a i II b przypomnieli okoliczności uchwalenia przez Sejm Czteroletni w 1791 roku Konstytucji 3 maja – pierwszej w Europie i drugiej konstytucji na świecie. Odwołali się do narodowej symboliki, przede wszystkim flagi, w związku z ustanowieniem w 2004 roku jej święta. "W życiu każdego narodu są takie chwile, które każdego zmuszają do zatrzymania się, zastanowienia, do odnalezienia w sobie tych pokładów uczuć, które zbliżają wszystkich Polaków i czynią z nas jeden naród. Jeżeli uważamy się za patriotów, to okażmy szacunek wobec tradycji i kultury, bo patriotyzm jest naturalnym uczuciem każdego obywatela.”

Występom recytatorów towarzyszyła prezentacja multimedialna oraz piękne piosenki, niektóre w wykonaniu gimnazjalistek. Patrycja Mydlarz i Anna Mrozik zaśpiewały „Soplicowo,” a Kasia Kolasa –”Powrócisz tu.”
Program artystyczny został przygotowany pod kierunkiem p. Marzeny Borkowskiej, p. Anny Woszczyny i p. Grażyny Pająk.

 

Wybrany obraz
 
Wybrany obraz
 
Wybrany obraz
 
Wybrany obraz
 
Wybrany obraz
 
Wybrany obraz

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »