Finał Konkursu Angielsko- Niemieckiego Gimnazjalny Poliglota
15.05.2014.
29 Wybrany obrazkwietnia w siedzibie organizatora – w Powiatowym Zespole Nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu – odbyło się uroczyste zakończenie II edycji  Konkursu Angielsko- Niemieckiego Gimnazjalny Poliglota, którego celem jest propagowanie nauki języka angielskiego i niemieckiego, rozwijanie zdolności uczniowskich i pobudzanie ich twórczego myślenia.

W etapie finałowym zmierzyło się 140 najlepszych uczestników (wyłonionych spośród 679 uczniów biorących udział w I etapie) z 46 szkół gimnazjalnych województwa małopolskiego i śląskiego. Przez 90 minut finaliści zmagali się z testem obejmującym dwujęzyczne zadania zamknięte (rozumienie tekstu słuchanego i czytanego) oraz zadania otwarte (znajomość środków językowych, wypowiedź pisemna). Wszyscy reprezentanci naszego Gimnazjum zostali nagrodzeni. Aleksandra Płonka z kl. III c zajęła III miejsce, a Marcin Płonka i Karolina Drabczyk (również z kl. III c) otrzymali wyróżnienia.

W etapie szkolnym, przygotowanym przez nauczycieli języków obcych w naszym Gimnazjum– p. A. Frazik, p. T. Dźwigoń i p. N. Kołodziej, wzięło udział 36 gimnazjalistów z klas drugich i trzecich. Eliminacje wstępne obejmowały pisemny test wyboru z języka angielskiego i niemieckiego z zakresu 6 kręgów tematycznych: dom, praca, zakupy i usługi, podróżowanie i turystyka, kultura oraz świat przyrody.

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i życzymy im dalszych sukcesów.

 

Wybrany obraz
 
Wybrany obraz
 
Wybrany obraz
 
Wybrany obraz
 
Wybrany obraz

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »