Angielsko - niemiecki konkurs słownictwa wielkanocnego
29.04.2014.

11 kWybrany obrazwietnia w Gimnazjum odbył się angielsko- niemiecki konkurs słownictwa wielkanocnego, którego celem było przybliżenie tradycji i zwyczajów wielkanocnych w krajach anglo- i niemieckojęzycznych oraz zachęcenie do nauki języków obcych.

Uczestnicy wypełniali test polegający na łączeniu angielskich słów z ich niemieckimi odpowiednikami oraz angielskich i niemieckich wyrazów z ich polskimi odpowiednikami, uzupełnianiu luk w krótkich tekstach angielskim i niemieckim, podpisywaniu obrazków wybranym słowem angielskim lub niemieckim, a także przyporządkowaniu niemieckich wyrazów do angielskich definicji i na odwrót.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, wzięło w nim udział czterdzieścioro dwoje gimnazjalistów.

Zwycięzcami zostali:

I miejsce – Anna Matonóg z kl. III a, Celestyna Leśniak z kl. III a i Agnieszka Kawczak z kl. III c (38/38 pkt.)
II miejsce – Marcin Płonka z kl. III c i Paulina Depta z kl. I a (37/38 pkt.)
III miejsce – Przemysław Wandor z kl. III a, Natalia Lekki z kl. I a i Anna Mrozik z kl. II b (36/38 pkt.)

Nagrody zostały wręczone przez p. dyrektor na apelu wielkanocnym.

 

Wybrany obraz

Wybrany obraz
 
Wybrany obraz
 
Wybrany obraz
 
Wybrany obraz
 
Wybrany obraz
 
Wybrany obraz
 
Wybrany obraz
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »