I miejsce w rywalizacji na warsztatach literackich
25.04.2014.
Wybrany obraz31 marca czworo gimnazjalistów pod opieką p.Marzeny Borkowskiej wzięło udział w obchodach 100. rocznicy wybuchu I wojny światowej "Konflikt, który zmienił oblicze świata".

Uroczystość, zorganizowana m.in. przez Małopolskie Kuratorium Oświaty i Polskie Towarzystwo Historyczne, odbyła się w VI LO im. A. Mickiewicza w Krakowie. Jej celem było propagowanie wiedzy historycznej poprzez uczestnictwo w warsztatach literackich i kartograficzno- modelarskich. Uczniowie przysłuchiwali się również debacie naukowej oraz obejrzeli fragment filmu "Czas wojny”.

Nasi gimnazjaliści, przydzieleni losowo do grupy literackiej, zdobyli I miejsce za napisanie wiersza odzwierciedlającego sytuację społeczną początku XX wieku.

 

Wybrany obraz
 
Wybrany obraz

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »