Dni Języków Obcych w Gimnazjum
14.04.2014.

Wybrany obrazCelem Dni Języków Obcych, które odbywały się od 11 do 13 marca, było poznanie kultur krajów: Austrii z obszaru niemieckojęzycznego i Australii z obszaru anglojęzycznego oraz zachęcenie uczniów do nauki języków obcych.

Gimnazjaliści rywalizowali ze sobą, biorąc udział w dyktandach, quizach wiedzy o państwach oraz konkursach: plastycznych, piosenki (lub prezentacji znanej osoby) i pięknego czytania.

 

 

Nagrodzeni w konkursach anglojęzycznych:

Quiz wiedzy o Australii
I miejsce - Patrycja Byrdziak i Anna Mrozik z kl. II b
II miejsce – Krzysztof Kusak i Mateusz Sikora z kl. III b
III miejsce – Oliwia Gębołyś i Barbara Majda z kl. II c

Konkurs pięknego czytania w języku angielskim
I miejsce - Olga Jurecka z kl. III c
II miejsce – Aleksandra Płonka z kl. III c
Wyróżnienia – Aleksandra Adamczyk z kl. III b, Julia Konarczak z kl. I c, Marcin Płonka z kl. III c

Dyktando
I miejsce - Aleksandra Płonka z kl. III c
II miejsce – Aleksandra Adamczyk z kl. III b
III miejsce – Przemysław Wandor z kl. III a
Wyróżnienie – Julia Konarczak z kl. I c

Konkurs plastyczny
I miejsce - Julia Konarczak i Oliwia Matlak z kl. I c
II miejsce – Aleksandra Płonka z kl. III c
III miejsce – Daria Płonka i Angelika Janowska z kl. III a

Konkurs piosenki
Wyróżnienie – zespół w składzie: Hubert Bies, Bartosz Wojtala i Adam Zygmunt z kl. I c


Nagrodzeni  w konkursach niemieckojęzycznych:

Quiz wiedzy o Austrii
I miejsce - Agnieszka Kawczak i Aleksandra Płonka z kl. III c
II miejsce – Ilona Babiuch i Paulina Drzewiecka z kl. III c
III miejsce – Jakub Kamuda z kl. III a i Marcin Płonka z kl. III c
Wyróżnienie – Wioletta Grzesło i Klaudia Mitoraj z kl. III d

Konkurs pięknego czytania w języku niemieckim
I miejsce - Karolina Drabczyk z kl. III c
II miejsce – Mateusz Wilk z kl. II c
III miejsce – Marcin Płonka z kl. III c

Dyktando
I miejsce - Marcin Płonka z kl. III c
II miejsce – Aleksandra Płonka z kl. III c

Konkurs plastyczny
I miejsce - Agnieszka Kawczak i Aleksandra Płonka z kl. III c
II miejsce – Ilona Babiuch i Paulina Drzewiecka z kl. III c
III miejsce – Natalia Cieśla i Agnieszka Klęczar z kl. III b

Konkurs piosenki/ prezentacja postaci
Wyróżnienie – zespół w składzie: Krzysztof Kusak z kl. III b, Angelika Janowska z kl. III a i Sebastian Gołba z kl. III c za wykonanie piosenki niemieckojęzycznej
Wyróżnienie – Marcin Płonka z kl. III c za zaprezentowanie sylwetki Zygmunta Freuda

 

Organizacją imprezy zajmowali się nauczyciele języków obcych: p. Teresa Dźwigoń, p. Agnieszka Frazik i p. Anna Bloch.

Uroczyste podsumowanie Dni Języków Obcych odbyło się 20 marca na apelu. Zwycięzcy otrzymali z rąk p. wicedyrektor Wandy Nikliborc nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców.

 

Wybrany obraz
 
Wybrany obraz
 
Wybrany obraz
 
Wybrany obraz
 
Wybrany obraz
 
Wybrany obraz
 
Wybrany obraz
 
Wybrany obraz
 
Wybrany obraz
 
Wybrany obraz
 
Wybrany obraz
 
Wybrany obraz
 
Wybrany obraz
 
Wybrany obraz
 
Wybrany obraz
 
Wybrany obraz
 
Wybrany obraz
 
Wybrany obraz
 
Wybrany obraz
 
Wybrany obraz
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »