Gimnazjaliści na spektaklu "Peer Gynt" w Teatrze im. J. Słowackiego
29.01.2014.

15 sWybrany obraztycznia grupa zainteresowanych teatrem trzecioklasistów wyjechała do Krakowa, aby obejrzeć wieczorny spektakl "Peer Gynt" w Teatrze im. J. Słowackiego.

Utwór wybitnego norweskiego dramatopisarza Henryka Ibsena został wyreżyserowany przez Rafała Sabarę. Tytułowy bohater, zmagając się z samym sobą,  ucieka przed odpowiedzialnością w świat fikcji, magii i czarów. Jest odtwarzany przez  dwóch aktorów: Marcina Kuźmińskiego i Krzysztofa Piątkowskiego, co podkreśla jego psychiczne rozbicie. W znakomitej roli Ase- nadopiekuńczej matki wystąpiła Anna Tomaszewska.

Mimo że spektakl był trudny w odbiorze, spotkał się z uznaniem uczniów, którzy mieli również okazję poznać techniczne możliwości teatru. Akcja rozgrywała się pomiędzy zaokrąglonymi szarymi ścianami przypominającymi rampy dla deskorolkarzy, na scenę dwukrotnie wjeżdżał wagon PKP, a z zapadni wyjeżdżała winda.

Wyjazd został zorganizowany w ramach edukacji teatralnej przez p. Małgorzatę Gwóźdź.

 

 

Wybrany obraz
 
Wybrany obraz
 
Wybrany obraz
 
Wybrany obraz
 
Wybrany obraz
 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »