27 maja - Dzień Patrona Gimnazjum
26.06.2013.

 Tematem przewodnim tegorocznych obchodów Dnia Patrona były relacje Kazimierza Jędrzejowskiego z rodzeństwem.
Zgodnie z kilkuletnią już tradycją gimnazjaliści złożyli najpierw kwiaty pod pomnikiem bohatera w Malcu i tablicą pamiątkową przy Urzędzie Gminy w Osieku.

Następnie w sali WDK odbyło się spotkanie z pracownikiem Centrum Naukowego Państwowego Muzeum KL Auschwitz – Birkenau p. Teresą Wontor– Cichy na temat:„Rodziny w Auschwitz”. Interesującej opowieści o tragicznych losach obozowych dzieci  i rodziców towarzyszyła prezentacja multimedialna.
         W programie artystycznym uczniowie klasy II c zaprezentowali listy Kazka do   mieszkającej w Krakowie siostry Elżbiety, z którą łączyła go głęboka więź.
          Następnie nagrodzono uczniów w dwóch konkursach: fotograficznym „Poznajcie moje rodzeństwo” i literackim „Moje relacje z rodzeństwem”. Za fotografie swoich braci i sióstr, ukazujące ich osobowość lub zainteresowania (z wykorzystaniem programów graficznych), nagrody otrzymały: Patrycja Anna Luranc (I miejsce), Aleksandra Płonka (II miejsce) i Julia Gregorczyk (III miejsce). W konkursie literackim I nagrodę przyznano  Aleksandrze Płonce, II – Aleksandrze Adamczyk, III – Monice Mitoraj. Wyróżnienia otrzymały: Natalia Kulpińska i Angelika Janowska. Prace literackie były opowiadaniami nt. „Zrozumiałam wtedy, że warto mieć rodzeństwo” oraz kartkami z pamiętników „Moje życie z bratem/ siostrą / rodzeństwem”. Fragmenty najciekawszych utworów zostały odczytane, w większości przez ich autorki.
        Ostatnią częścią programu była rodzinna rywalizacja par rodzeństw będących uczniami naszego Gimnazjum. Miały się one wykazać znajomością siebie nawzajem. Bracia i siostry odpowiadali na pytania dotyczące koloru oczu, zainteresowań, ulubionych filmów, książek, a w rywalizacji sportowej wykazywali się szybkością i zręcznością. I miejsce zajęli Marta i Karol Lachowie, II – Radosław i Kamil Huczkowie, natomiast III – Klaudia i Dawid Rączkowie.
      Uczniowie wyróżnieni we wszystkich konkursach otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców przy Gimnazjum w Osieku.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »