Bezpieczne Wakacje 2013
13.06.2013.
Szanowni Państwo!
W tym roku organizujemy ogólnopolską akcję społeczną „Bezpieczne Wakacje 2013”. Akcja rusza już 1 czerwca i adresowana jest do dzieci i młodzieży szkolnej w wieku od 5 do 16 lat. Celem akcji jest podniesienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w czasie spędzania wolnego czasu, uświadomienie zagrożeń związanych z podróżą, wypoczynkiem. Akcja prowadzona jest we współpracy ze szkołami, wydziałami oświaty gmin, kuratoriami, komendami Policji i Straży Pożarnej, w oparciu o materiały udostępnione przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i PTTK.

Zapraszamy do przyłączenia Waszej szkoły do akcji. Wystarczy na stronie www.BezpieczneWakacje.pl (zakładka dołącz) przesłać zgłoszenie oraz:
1) przeprowadzić zajęcia o tematyce bezpieczeństwa, na podstawie gotowych scenariuszy (dla dzieci w wieku od 5 do 8 lat pobierz, od 9 do 12 lat pobierz, od 13 do 16 lat pobierz)
2) lub umieścić baner informacyjny akcji na stronie internetowej Waszej szkoły.
Scenariusze i banery można pobrać ze strony internetowej www.BezpieczneWakacje.pl
Szkoły, które przyłączą się do akcji mogą otrzymać gotowe ulotki i plakaty informacyjne oraz certyfikat potwierdzający uczestnictwo w akcji. Zachęcamy do rozwieszenia tych materiałów w Waszej szkole. Wpłynie to pozytywnie na wizerunek oraz zwiększy zaufanie rodziców i dzieci.

W tym roku odbędą się również dwa konkursy.
Plastyczny - Moje Bezpieczne Wakacje 2013 oraz Informatyczny - Interaktywny Produkt IT (Patronat Ministerstwa Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego). Uczestnicy mogą w nich wygrać niepowtarzalne nagrody. Jedną z głównych nagród jest rejs statkiem szkoleniowym NAWIGATOR XXI Akademi Morskiej!

W ubiegłym roku akcją edukacyjną BezpieczneWakcje.pl zostało objętych blisko milion dzieci! W akcję włączyło się kilka tysiecy placówek edukacyjnych oraz ponad setka komend Policji i Straży Pożarnej. Już teraz można zobaczyć opinie o ostatniej edycji zobacz, podczas której odbył się także konkurs plastyczny Moje Bezpieczne Wakacje. Tysiące prac oceniali eksperci Akademi Sztuki.  
BezpieczneWakacje.pl - 2013 - to mogą być wakacje Twojego życia!
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »