Dzień Dziecka i Patrona w Szkole Podstawowej
13.06.2013.
 W dniu 31.05.2013r. Szkoła Podstawowa obchodziła szkolny Dzień Dziecka, który został połączony z Dniem Patrona. Najpierw uczniowie obejrzeli dwa przedstawienia „Dar rzeki Fly” i „Dieta Karp- cud”. Następnie ochotnicy z klas IV- VI wzięli udział w konkursie pt.: „Mam sposób na nudę”. Później wytypowane z każdej klasy pięcioosobowe grupy rozegrały turniej wiedzy o patronie szkoły.

Po spektaklach na scenie pojawili się tancerze, piosenkarze, malarze, sportowcy, a nawet autorka opowiadania, którzy prezentowali swój sposób na nudę. Spośród występujących jurorzy wyróżnili nagrodą specjalną Julię Walczyk (IV a) za opowiadanie pt.: „ O Kindze i zaczarowanej wierzbie”. I lokatę zdobyła Julia Gibas, śpiewając piosenkę z repertuaru zespołu Dżem, II  miejsce zajęła Kinga Kublińska za szkice ołówkiem, natomiast trzecia była Iga Gaweł, która wystąpiła w świetnie dopracowanym układzie tanecznym.
Następnie został przeprowadzony konkurs wiedzy o patronie Władysławie Jagielle. Uczniowie mieli, dwa tygodnie wcześniej, odnaleźć na trenie szkoły koperty z zadaniami, następnie na ich podstawie przygotować się do międzyklasowych rozgrywek. Najpierw reprezentanci klas odpowiedzieli na serię pytań dotyczących dokonań Jagiełły, potem uzupełnili tabelkę dotyczącą sposobu bycia króla. Na koniec mieli zaprezentować strój króla, w jakim wyobrażaliby sobie go współcześnie. Konkurencje wygrała klasa Vb.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »