W gmachu sejmu z posłem Lassotą
03.06.2013.

 29 kwietnia grupa 22 gimnazjalistów udała się do Warszawy na jednodniową wycieczkę, która była formą nagrody za działalność szkoły na rzecz propagowania najnowszej historii Polski, m. in. poprzez udział w konkursie „Dzieje Nowej Huty i Solidarności w latach 1980-1989”. Organizatorem wyjazdu było Kuratorium Oświaty w Krakowie oraz hutnicy z byłej Huty im. Lenina.

 

Uczniowie – pod opieką nauczycieli - odwiedzili gmach parlamentu, po którym oprowadził ich poseł Józef Lassota, a następnie zwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego, w którym poznali ogrom zniszczeń stolicy oraz tragedię powstańców i ludności cywilnej. Wrócili pełni wrażeń, bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę.

Image

Image

Image

Image

Image

Image 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »