Sprawdzian na zakończenie nauki w szkole podstawowej
24.05.2013.

 W tym roku sprawdzian miał miejsce 4 kwietnia. Tradycyjnie odbył się w sali gimnastycznej naszej szkoły. Każdy uczeń zasiadł przy swoim stoliku, według ściśle oznaczonej kolejności. Sprawdzian przeprowadzany jest w każdej szkole podstawowej w naszym kraju, trwa 60 minut, maksymalna ilość punktów, którą można uzyskać to 40. Przygotowuje go Centralna Komisja Egzaminacyjna. Prace uczniów są kodowane, a niepodpisywane imieniem i nazwiskiem.

W tym roku uczniowie musieli między innymi: odpowiedzieć, dlaczego należy poprawnie mówić i pisać, zredagować list zachęcający koleżankę lub kolegę do przeczytania książki oraz obliczyć ilość litrów deszczu, który spadł na trawnik w ciągu roku. To przykłady trzech zadań z dwudziestu sześciu, z którymi musieli zmierzyć się szóstoklasiści. Wyniki poznamy dopiero 27 maja. Trzymamy kciuki!!!

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »