V Południowopolski Konkurs Pięknego Czytania w Języku Niemieckim - etap szkolny
03.05.2013.

 18 kwietnia odbył się szkolny etap Konkursu Pięknego Czytania w Języku Niemieckim, w którym wzięło udział 16 gimnazjalistów. Uczniowie mieli za zadanie przeczytać na głos fragment tekstu w języku niemieckim pochodzący z powieści Cornelii Funke pt. „Król złodziei”. Jury oceniało wymowę i artykulację wyrazów, intonację, interpretację oraz zrozumienie tekstu.

 

Wyniki konkursu:


I miejsce: Karolina Drabczyk z kl. II c
II miejsce: Barbara Kolasa z kl. III e
III miejsce: Kamila Jankowska i Justyna Domasik z kl. III b


Zdobywczyni I miejsca będzie reprezentować nasze Gimnazjum w drugim etapie konkursu, który odbędzie się 7 czerwca w Instytucie Goethego w Krakowie.

Image

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »