Rocznica 3 Maja w Szkole Podstawowej
02.05.2013.
 Dnia 30 kwietnia 2013 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Osieku obchodzili „majowe” święta. Na uroczystym apelu pani Dyrektor przypomniała uczniom, że 1.maja to Święto Pracy, 2. maja Dzień Flagi, a 3.maja 222. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Dzieci obejrzały przedstawienie pt. „Lekcja historii”, przygotowane przez uczniów kl.VIa pod reżyserskim okiem p. Małgorzaty Gwóźdź.

Bohaterowie spektaklu zmagali się z problemem, jak poradzić sobie z opanowaniem wiadomości historycznych związanych z wydarzeniami 3 maja 1791 r. Sonda uliczna nie przyniosła większych rezultatów. Dopomógł im dopiero obraz Jana Matejki, który na żywo postarali się odtworzyć w klasie.
Opiekę muzyczną nad przedstawieniem sprawowała p. Krystyna Szostak. Usłyszeliśmy nie tylko pieśni patriotyczne związane z tematem. Uczniowie klas piątych i czwartych uraczyli nas koncertem wykonanym na dzwonkach.
Opracowanie plastyczne p. Justyna Kłys. Obsługa techniczna p. Aleksander Piasecki i chłopcy z VIb.

 

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »