POŻEGNANIE ZIMY - TOPIENIE MARZANNY
20.04.2013.

 Dnia 21.03.2013r. obchodziliśmy w przedszkolu pierwszy dzień wiosny. Dzieci wraz z paniami zrobiły tradycyjną Marzannę, symbolizującą zimę. Po zakończonej pracy wszystkie grupy spotkały się na placu przedszkolnym i udały nad pobliską rzeczkę, gdzie wśród gromkich okrzyków, zaklęć i śpiewu piosenki pożegnały zimę, tym samym witając wiosnę.

Do przedszkola wróciły z symbolami wiosny: gaikiem - maikiem i kolorowymi kwiatami. I chociaż wszyscy cieszymy się, że nadeszła wiosna, to za jakiś czas pewnie znowu zatęsknimy za śniegiem i zabawami zimowymi.

 
 
 
 
Płynie marzanna,
marcowa panna,
za siódmy las,
za siódmy las!
Mróz pożegnajmy,
słońce witajmy,
już wiosny czas,
już czas!
 
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »