Dzień Pizzy w przedszkolu.
21.02.2021.

9 lutego na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pizzy. W tym dniu przedszkolaki dowiedziały się skąd ona pochodzi, jakie są jej rodzaje oraz jakich produktów trzeba użyć, żeby upiec pyszną pizzę. Dzieci dowiedziały się, że najpopularniejszym rodzajem pizzy jest margherita, która swą nazwę zawdzięcza królowej Włoch- Marghericie Sabaudzkiej.

To ona w 1889 roku podczas wizyty w Neapolu miała zasmakować pierwszej, współczesnej pizzy, przygotowanej na jej cześć przez miejscowego kucharza.  Do swego przysmaku użył on 3 składników: pomidorów (czerwień), ser mozzarella (biel), bazylia (zieleń). Składniki te reprezentowały barwy narodowe Włoch. W naszym przedszkolu też zapachniało pizzą przygotowaną przez nasze panie kucharki. Wszystkim dzieciom bardzo ona smakowała. Z okazji Dnia Pizzy nie zabrakło różnych zabawach na zajęciach, których celem było przygotowanie pizzy wg określonych składników czy ilości. Dzieci stworzyły również ogromną pizze z chusty animacyjnej oraz wykonały ciekawe prace  plastyczne.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »