Międzynarodowy Dzień Lego
13.02.2021.

 28 stycznia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Lego. Z tej okazji dzieci z grupy Motylków i Biedronek poznały historię twórcy najsławniejszych klocków na świecie. Z filmu przedstawiającego historię firmy przedszkolaki dowiedziały się, iż firma Lego została założona 12 października 1932 roku w Danii, a swoje początki zawdzięcza małemu rodzinnemu zakładowi stolarskiemu, działającemu wówczas w Billund. 

Jej pomysłodawcą był duński cieśla Ole Kirik Christiansen. Nie trudno się zatem domyślić, że swoją przygodę z zabawkami zaczynał od figurek z drewna, a jego pierwszą zrobioną zabawką była... drewniana kaczka. Nazwa LEGO pojawiła się dopiero dwa lata po założeniu firmy i swoją genezę zawdzięcza duńskiemu wyrażeniu „leg godt”, czyli po prostu: „baw się dobrze”. Zabawki Christiansena wyróżniały się niebywałą jakością i dokładnością wykonania, przez co w błyskawicznym tempie podbiły serca kupujących. Przedszkolaki w tym dniu w grupach zadaniowo-zabawowych wykorzystały słynne klocki do zabawy na rożne sposoby. Dzieci z wykorzystaniem lego zagrały w „kółko- krzyżyk”, układały rytmy, budowały wieże z określonych elementów. Przedszkolaki segregowały klocki na różne sposoby, przeliczały, utrwalały przy tym znajomość cyfr, a także układały proste działania matematyczne. Trudnością okazało się przekładanie klocków lego za pomocą dwóch patyczków. Na koniec każde dziecko mogło wykazać się aktywnością twórczą, dzięki której powstały wspaniałe konstrukcje.

Zapraszamy do obejrzenia filmu o historii firmy LEGO.

https://www.youtube.com/watch?v=9gNaJD3t3xM

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »