Jak powstaje węgiel?
13.12.2020.

 Grupa Biedronek postanowiła dowiedzieć się skąd tak naprawdę wziął się węgiel. Żeby zrozumieć cały proces dzieci wysłuchały opowiadania ,,Prawdziwa bajka" Doroty Kossakowskiej. Zapoznały się w niej z historią powstania węgla oraz różnymi możliwościami jego wykorzystania w życiu codziennym. Następnie przedszkolaki oglądały różne odmiany węgla: kamiennego, węgiel leczniczy oraz do rysowania. Oglądały, dotykały eksponaty, określały ich cechy zewnętrzne, próbowały malować nim na kartce papieru. Dzieci zajrzały do  wnętrza kopalni na podstawie obrazków i wszyscy zgodnie stwierdzili, że praca w kopalni jest bardzo ciężka. Na koniec przedszkolaki obejrzały bajkę  o Bolku i Lolku  ,,W starej kopalni" oraz przymierzyły czapkę górnika ,,Czako".

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »