Dzień Postaci z Bajek
25.11.2020.

 5 listopada br. dzieci z  grupy Biedronek wzięły udział
w obchodach Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Data nie jest przypadkowa, bowiem jest to dzień urodzin jednego
z największych twórców bajek, Walta Disney’a.  W tym dniu przedszkolaki przyszły do przedszkola ubrane w element postaci z bajki i wzięły udział we wspólnej zabawie. Zajęcia rozpoczęły się krótką pogadanką i burzą mózgów na temat tego, czym jest bajka. Dzieci przekonały się, że dzięki nim można przenieść się
w wyobraźni w inny świat, kolorowy, piękny i tajemniczy, ale czasami także mroczny
i groźny.  W trakcie zajęć dzieci uczestniczyły w quizach, podczas których wykazywały się wiedzą i znajomością najpopularniejszych bajek oraz postaci bajkowych, odgadywały zagadki, a także brały udział w grach i zabawach ruchowych związanych z tematyką zajęć. Zainteresowanie wśród dzieci wzbudziła także zabawa zręcznościowa, polegająca na oddzielaniu grochu od fasoli.

Image

Image

Image

Image 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »