102. Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę
10.11.2020.

 Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno
z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach zaborów nasz kraj odzyskał suwerenność. Stało się to głównie dzięki wytrwałości i ofiarności aktywnej części polskiego społeczeństwa, które w okresie niewoli przekazywało młodym Polakom przywiązanie do języka i kultury narodowej.

Dziś, pomimo obecnej trudnej sytuacji epidemicznej, pamiętamy o tym ważnym wydarzeniu. Historia Naszej Ojczyzny uczy, że nawet w ciężkich chwilach nie wolno tracić ducha i trzeba żyć przekonaniem, że po smutnych dniach przychodzą dni radosne!!!

Z okazji Święta Niepodległości życzymy  wszystkim mieszkańcom Osieka wszelkiej pomyślności oraz tego, aby byli dumni z naszej Ojczyzny Polski, z tego, że są Polakami, ale także z faktu, że są mieszkańcami i współgospodarzami Osieka , który jest naszą wspólną Małą Ojczyzną.

Dyrektor, nauczyciele, pracownicy Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 1 w Osieku
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »