Przerwa na czytanie
07.11.2020.

 „Przerwa na czytanie”


„Lubić czytanie - to znaczy godziny nudów, które człowiek
miewa w życiu, zmienić na godziny radości.”

Monteskiusz

W październiku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I Międzynarodowej edycji
V Ogólnopolskiej akcji” Przerwa na czytanie”. Polega  ona na tym, że  w wybranym dniu podczas przerwy lekcyjnej  uczniowie czytają literackie teksty. Celem  projektu jest m.in. „ promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży , pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe, i zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji, i w każdym miejscu.”

Książki o różnorodnej tematyce czytane były przez uczniów i ich nauczycieli
w salach lekcyjnych i na korytarzu szkolnym. Najmłodsi wsłuchiwali się w treść bajek przekazywaną im przez wychowawców. W akcji „Przerwa na czytanie” uczestniczyło 215 osób, które rzetelnie przestrzegały zasad reżimu sanitarnego.

Zamieszczone poniżej zdjęcia dokumentują udział w zrealizowanym w naszej szkole międzynarodowym działaniu.

Dorota Stelmach

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »