Dzień Głośnego Czytania
30.09.2020.

 29 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki,
w nawiązaniu do zainaugurowanej przez Fundację ABCXXI kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej.W ramach tej akcji w każdej grupie nauczycielki czytały wybrane przez dzieci pozycje książkowe.

 

Wszystkie przedszkolaki w skupieniu i zaciekawieniu słuchały bajkowych opowieści oraz z wielką ochotą oglądały kolorowe ilustracje. Okazji do czytania dzieciom jest wiele i powinniśmy robić to jak najczęściej zarówno w domu, jak i w przedszkolu. W Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypominamy, że czytanie dzieciom książek niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim pomaga w nauce poprawnego mówienia – rozwija język, wzbogaca słownictwo. Poszerza horyzonty myślowe, rozwija wyobraźnię, dostarcza wiedzy w wielu dziedzinach, a takżerozwija uczucia, w tym zdolność do empatii. Warto i trzeba czytać dzieciom! Tej zasady się trzymamy i codziennie głośno czytamy!

Image 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »