Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021
22.09.2020.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

To było chyba najbardziej wyczekiwane przez uczniów rozpoczęcie roku szkolnego. Wielu cieszyło się z zakończenia wakacji. A wszystko dzięki pandemii COVID-19. Zamknięcie w domach, tygodnie zdalnego nauczania, tęsknota za kolegami, a pewnie także za nauczycielami – sprawiły, że dzieci, spragnione kontaktu z rówieśnikami, tym chętniej zawitały w progi szkoły.

Nie było to jednak zwykłe rozpoczęcie roku. Ze względu na procedury bezpieczeństwa uczniowie i pedagodzy nie zgromadzili się na sali gimnastycznej, lecz powędrowali do oddzielnych klas, w których spotkali się z wychowawcami. Do każdej klasy zajrzała jednak pani Dyrektor, aby przywitać dzieci w nowym, innym roku szkolnym.

Uczniowie zapoznali się w tym dniu nie tylko z nowym podziałem godzin, ale również z procedurami bezpieczeństwa obowiązującymi w tym roku szkolnym ze względu na pandemię. Dzieci i młodzież otrzymali też nowe  podręczniki  i zeszyty ćwiczeń.

Miłą niespodzianką dla naszych wychowanków okazały się szafki w szatniach. Od dziś każdy uczeń będzie miał swoją półeczkę, zamykaną na klucz, w której może przechowywać obuwie zamienne, odzież, podręczniki, potrzebne przybory.

Choć przed nami niełatwy rok , to mamy nadzieję, iż przestrzeganie procedur uchroni nas przed zdalnym nauczaniem i jak najdłużej będziemy się cieszyć wspólnymi spotkaniami i nauką w naszej szkole!

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »