Wnuczka, wnuczek edukuje - babcia dziadek się stosuje
25.06.2020.

 Wojewódzka Komenda Policji w Krakowie wraz z Małopolskim Kuratorium Oświaty  zaprosiła szkoły  do udziału w projekcje pod hasłem „Wnuczka, wnuczek edukuje — babcia, dziadek się stosuje!" - sposoby ochrony seniorów przed wyłudzeniami. Cel projektu to integracja międzypokoleniowa, w ramach której dzieci i młodzież w ciekawy i komunikatywny sposób poinformują osoby starsze ze swojego otoczenia,  jak nie stać się ofiarą oszustwa. Policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przygotowali krótki film instruktażowy w którym omówili najczęstsze sposoby działania oszustów.

Projekt organizowany był  w naszej szkole w dniach : od 08.06. - 12.06.2020r.

Brali w nim udział wszyscy uczniowie klas I- III, czyli 139 uczniów.

 Podczas zdalnego nauczania  uczniowie obejrzeli film proponowany przez organizatorów. Omówili, a następnie przedstawili swoje propozycje na temat, jak chronić seniorów  przed oszustami. Pod koniec tygodnia dzieci zaprezentowały swoje prace plastyczne w formie plakatów,  laurek, filmów. Chętne dzieci przy najbliższym spotkaniu ze swoimi dziadkami miały przekazać im laurki i omówić zagrożenia,
o których dowiedziały się z filmiku i lekcji.

Ułożono również krótki wierszyk na temat głównego przesłania projektu:

Babciu, Dziadku

Pamiętajcie!

Drzwi każdemu nie otwierajcie!

Obcych sprawdzajcie!

Nie wszystkim ufajcie!

Image

Aneta Paw

Image

Jakub Płoszczyca

Image

Żurek Aniela

Image

Julia Grzesło

Image

Mikołaj Wiśniewski

Image 

Nadia Walus

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »