KONSTRUKTORZY Z 3a
22.06.2020.

 Człowiek od najdawniejszych czasów potrzebował jakichś środków transportu. Początkowo posługiwał się zwierzętami. Ale potrzebne były coraz lepsze sposoby przemieszczania się. Przełomowym wynalazkiem okazało się koło — dzięki niemu
z czasem zbudowano wozy konne i karety. Jednakże innowacje wprowadzone w XIX wieku zrewolucjonizowały transport
w sposób wcześniej niewyobrażalny. Postęp techniczny nie tylko pozwolił na osiąganie większych prędkości, ale również zapewnił lepsze bezpieczeństwo.

Realizując na lekcjach temat o transporcie lądowym uczniowie klasy 3a wcielili  się
w role konstruktorów i zaprojektowali pojazdy lądowe przyszłości. Wykazali się przy tym wielką wyobraźnią. Pojawiły się zatem: pojazdy latające, pływające, elektromagnetyczne, napędzane wodą itp. Na uwagę zasługuje aspekt ekologiczny, uczniowie dużą wagę przywiązywali do tego, aby były to pojazdy przyjazne dla środowiska.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »