Polska - moja ojczyzna
22.05.2020.

„Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,

A na tej fladze, biel jest i czerwień,

Czerwień to miłość,

Biel serce czyste,

Piękne są nasze barwy ojczyste” Cz. Janczarski

Wszyscy doskonale wiemy jak ważne jest poczucie przynależności do grupy społecznej, najbliższej rodziny i kraju,  w którym żyjemy. Miesiąc maj dostarcza nam wielu  okazji do kształtowania u dzieci postaw szacunku do historii naszego kraju, symboli narodowych, do rozbudzania tożsamości narodowej. Przedszkolaki po zrealizowaniu tematu ,,Polska – moja ojczyzna” znają symbole narodowe: godło, flagę oraz hymn. Wiedzą, co symbolizują kolory bieli i czerwieni, jak należy zachować się w trakcie słuchania hymnu. Znają historię państwa polskiego, dawne stolice oraz legendy związane z głównymi miastami Polski. Zapoznały się z postaciami sławnych Polaków, którzy znani są na całym świecie. Starszaki  wiedzą jak wygląda  mapa fizyczna naszego kraju, gdzie są góry, a gdzie Morze Bałtyckie. Bawiąc się w kartografa zaprojektowały swoją mapę Polski i zaznaczyły na niej miejscowość, w której mieszkają – Osiek.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »