Nie igraj z ogniem - poznajemy zawód strażaka
22.05.2020.

 Co roku 4 maja w dzień Świętego Floriana swoje święto obchodzą strażacy. Każdego dnia działają według zasady ‘Bogu na chwałę, ludziom na ratunek’. Przedszkolaki wiedzą, że jest to praca bardzo odpowiedzialna i wykonują ją dzielne osoby. W ramach pracy zdalnej dzieci z grupy ,,Biedronek” i ,,Motylków” zapoznały się ze specyfiką pracy strażaka. Dowiedziały się jak należy postąpić w przypadku zauważenia pożaru lub wypadku drogowego. Przypomniały sobie numery ważnych telefonów alarmowych, 997-Straż Pożarna, 997-Policja i 999-Pogotowie Ratunkowe oraz numer 112. Dzieci wysłuchały również wierszyków i opowiadania o strażakach. Na koniec pięknie pokolorowały obrazki przedstawiające postać strażaka i wykonały wozy strażackie.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »