Dinozaury
08.03.2020.

 Ogon, tułów, szyja, głowa…
Postać prawie jest gotowa.
Jeszcze tylko cztery nogi i wychodzi potwór srogi.
Taki duży wśród zarośli…
Pewnie byśmy za nim poszli.
Lecz to było wieki temu.
Teraz już go nie znajdziemy.
A dlaczego?
Bo wymarły.
Mam na myśli – …………..(dinozaury).

26 lutego obchodziliśmy dzień niezwykłych stworzeń – dinozaurów, dlatego w minionym tygodniu w przedszkolu królowała tematyka z nimi związana.Dzieci miały okazję przynieść na zajęcia figurki dinozaurów i książki z tymi olbrzymimi prehistorycznymi gadami, co pozwoliło na stworzenie ciekawego kącika w sali i pięknej makiety.Dzieci oglądały albumy,książki i filmy o dinozaurach, podziwiałyszkielety i skamieniałości, bawiły się w archeologów. Podczas zajęć nie zabrakło również eksperymentów.
Każdego dnia przedszkolaki pogłębiały wiedzę, chwaliły się znajomością wielu nazw dinozaurów, rozwiązywały zagadki, wykonywały prace plastyczne indywidualnie i grupowo, a także miały okazję wzięcia udziału w różnych zabawach ruchowych.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »