Zagrożenia w Sieci
17.02.2020.
 11 lutego 2020co roku obchodzony jest jako Dzień Bezpiecznego Internetu. W ramach działań podejmowanych w związku z tym tematem policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu przeprowadzili prelekcj, podczas których informowali jak nie stać się ofiarą lub sprawcą przestępstwa internetowego.
W trakcie zajęć policjanci podawali uczniom przykłady przestępstw oraz sposoby postępowania w przypadku, gdy staniemy się  ofiarą cyberprzemocy. Informowali uczniów o osobach i instytucjach udzielających pomocy. Uświadomili również młodych internautów, jakie może ponieść  konsekwencjach, które  grożą nieletnim za różnego rodzaju czyny dokonane za pośrednictwem Internetu lub telefonu komórkowego.  Poruszyli również temat zagrożeń związanych z uzależnieniem od gier komputerowych oraz Internetu.
Wiedza zdobyta podczas spotkań z policjantami, z pewnością pozwoli na to, aby Dzień Bezpiecznego Internetu trwał cały rok.

Image

Image 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »