Dlaczego warto trzymać formę?
06.02.2020.
 W roku szkolnym 2019/2020 nasza szkoła, po raz kolejny, bierze udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym TRZYMAJ FORMĘ. Głównym celem programu jest poprawa sposobu odżywiania i promowanie aktywności fizycznej wśród młodzieży. Program ma służyć m.in.  zwiększeniu wiedzy dotyczącej zbilansowanej diety i aktywności fizycznej, umiejętności korzystania z informacji zamieszczonych na opakowaniach produktów spożywczych,jak również kształtowaniu postaw i zachowań w zakresie prawidłowego żywienia, propagowaniu zdrowego stylu życia.
Gdy jesteś aktywny fizycznie Twój mózg jest też bardziej aktywny. Liczne badania medyczne wykazały, że mózg ludzi uprawiających aktywność fizyczną ma większe możliwości poznawcze, bo jest lepiej dotleniony. Więc gdy się ruszasz, pomagasz sobie w nauce.
Jeśli chcesz osiągnąć swoje marzenia zawodowe - ćwicz! Naukowcy udowodnili, że osoby regularnie aktywne fizycznie skuteczniej osiągają swoje cele zawodowe, jednocześnie w mniejszym stopniu ulegając stresowi.

Aktywność, która sprawia ci przyjemność, poprawia stan Twojego zdrowia i wygląd ciała.

Image

Image 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »