BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE
06.02.2020.
 Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych w dniu 24.01.2020 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z funkcjonariuszami  z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.
Spotkanie miało charakter profilaktyczno-edukacyjny na  temat "Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych".Podczas prelekcji policjanci rozmawiali z uczniami na temat bezpieczeństwa oraz zagrożeń mogących  pojawić się w czasie zimowego wypoczynku.Przestrzegali  przed zagrożeniami, jakie mogą ich spotkać w czasie zabaw na śniegu i lodzie. Mówili o niebezpieczeństwie zjazdów sankami w okolicach dróg, zbiorników wodnych, wchodzenia na zamarznięte akweny wodne. Prosili o zachowanie szczególnej ostrożności podczas poruszania się po drogach publicznych po zmroku i przekonywali  uczniów o tym, że noszenie odblasków wpływa na poprawę bezpieczeństwa. Przypomnieli również o tym, aby nie ufać osobom nieznajomym oraz jakie numery alarmowe wybrać, kiedy będą potrzebowali pomocy.
Wszystkim wychowankom życzymy, aby ferie zimowe upłynęły wesoło, zdrowo i bezpiecznie.

Image

Image

Image 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »