"Igraszki z książką"
20.01.2020.
 Lapbooki, zdjęcia sleeveface to prace uczniów, które zostały zaprezentowane na wystawie w Bibliotece Publicznej w Osieku. Wcześniej  mieli okazję zobaczyć je uczestnicy konferencji zorganizowanej w  Miejskiej Bibliotece Publicznej Galeria Książki w Oświęcimiu. Lapbooki pokazują,  jak w kreatywny sposób można zaprezentować informacje na dany temat. Zwykle jest to teczka, w której w formie wykresów, rysunków, otwieranych okienek, ruchomych elementów  podaje się wybrane treści. Sleeveface  natomiast to fotografia , która przedstawia osobę z zasłoniętą przez książkę częścią ciała.

Ważne jest, aby idealnie dobrać strój, odpowiednią pozę tak, aby powstało złudzenie jedności modela z grafiką okładki. Powstają  w ten sposób zabawne - promujące w oryginalny sposób książki –fotografie.

Wystawę prac obejrzeli uczniowie naszej  szkoły m. in. klasa IV a. „Dziś pani zrobiła nam niespodziankę, zabrała nas na wystawę pt. Igraszki z książką. Wszystkie prace były bardzo ładne. Widać, że dzieci, które je tworzyły, bardzo się starały. Wystawa była SUPER!!!” . (Lena) „Wszystkie prace – lapbooki i sleeveface bardzo nam się podobały. Oceniliśmy je na 5.” (Hubert) „Bardzo podobały mi się sleeveface. Było bardzo fajnie.” (Mikołaj)

Wystawę przygotowały panie : mgr A. Woszczyna –nauczyciel języka polskiego oraz mgr D. Stelmach – nauczyciel bibliotekarz przy współpracy z pracownikami Biblioteki Publicznej w Osieku.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »