Święto Górnika
21.12.2019.

Hej w kopalni praca wre, górnicy pracują. Całe noce, całe dnie węgiel wyrąbują!

 Dnia 4. grudnia przedszkolaki z naszego przedszkola miały okazję zaprezentować swój program artystyczny, przed licznie zgromadzonymi górnikami z Osieka. Razem z zespołem „Jarzębinki” śpiewały i recytowały wiersze dla przybyłych gości.
Pomimo ogromnej tremy wszystkie starszaki spisały się na medal. Najpierw razem z górnikami wysłuchali przemówień, a gdy przyszedł czas uroczystego odśpiewania hymnu Polski, stanęli na baczność i w swój śpiew włożyli całe serce.
Każde dziecko z grupy Biedronek miało okazję zaprezentować się na scenie. Dzieci pięknie deklamowały przygotowane wiersze, zaśpiewały piosenkę „Hej, w kopalni”, a nawet wystąpiły w skeczu posługując się śląską gwarą. Cały występ spotkał się uznaniem gości, którzy nagrodzili przedszkolaków wielkimi brawami i nie tylko… Górnicy obdarowali Biedronki wielką paczką słodyczy, którą dzieci zabrały do przedszkola i poczęstowały innych przedszkolaków.
Wszystkim górnikom oraz osobom związanych z górnictwem składamy najserdeczniejsze życzenia- zdrowia, szczęścia i pomyślności. Niech Święta Barbara ma Was w swojej opiece.

 

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »