Międzygminny Konkurs Pięknego Czytania "O Złote Usta"
26.11.2019.

 18 listopada 2019 r. w Grojcu odbyła się XIV edycja Międzygminnego Konkursu Pięknego Czytania "O Złote Usta". Rywalizowało w nim 24 uczniów z trzech gmin. II miejsce zdobyła uczennica klasy VIII b  Natalia Pierkiel, natomiast wyróżnienie -  Paweł Lasatowicz, uczeń klasy VII a.
Zadaniem uczestników konkursu było odczytanie fragmentu książki Michała Zawadki pt. „Chcę być kimś! Czyli jak osiągnąć cele w czasach, gdy wszyscy dookoła mają wywalone” . Oceniano m in.: płynność czytania, intonację, modulowanie głosu i wyrażanie emocji oraz toku argumentowania.

Konkursowi towarzyszyło spotkanie z mówcą motywacyjnym, autorem książek - Michałem Zawadką. Pisarz porwał młodzież nie tylko sposobem prowadzenia spotkania ( użycie obrazu,  przytaczanie przykładów), ale także umiejętnością rozmowy z młodymi, "problematycznymi" ludźmi i szybkością udzielania im życiowych rad.  Dało się odczuć, że współczesna młodzież tęskni za autorytetami, nauczycielami życia, osobami, które w przekonujący sposób, przy użyciu współczesnych środków, młodzieżowego języka powiedzą im jasno, jak nie stracić danego im czasu i "być kimś", czyli człowiekiem zadowolonym ze swojego życia.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »