WIZYTA PANI DIETETYK
25.11.2019.
 8 listopada obchodzony był Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W ramach realizacji programu promowania zdrowego i bezpiecznego stylu życia „ Moje zdrowie-moja siła, wielka moc“ dzieci z grupy ,,Motylków” i ,,Biedronek” odwiedziła pani dietetyk. Pani Marta opowiedziała przedszkolakom między innymi kim jest dietetyk i czym się zajmuje,jakie produkty są najbardziej wartościowe dla naszego organizmu, oraz w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie i zachowanie. Dzieci dowiedziały się również dlaczego należy ograniczać słodycze i słodkie napoje, a zwiększyć spożycie wody, warzyw i owoców.  Wyjaśniła również dzieciom, że oprócz dobrego i zdrowego żywienia bardzo ważna jest aktywność fizyczna.Dla przedszkolaków była to z pewnością pouczająca lekcja, która poszerzyła ich wiedzę na temat zdrowego odżywiania.

Image

Image 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »