PAMIETAMY O BOHATERACH NASZEJ WOLNOŚCI
28.10.2019.
 Nasza szkoła 25. października  włączyła się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła Pamięta”.
Działania polegające na upamiętnieniu żołnierzy, miejscowych działaczy oświatowych oraz osób zasłużonych w historii naszej lokalnej społeczności  są podejmowane w szkole od wielu lat.

 

I w tym roku pamiętaliśmy o tych, którzy zapłacili najwyższą cenę za wolność, oddając życie w obronie Ojczyzny. Uczniowie udając się z wychowawczyniami na cmentarz  zapalili  znicze na grobach zasłużonych dla osieckiej społeczności osób;  - Ś.P.  Karola Kruczały- wieloletniego dyrektora naszej szkoły, który zginął w hitlerowskim obozie zagłady Mouthausen – Gusen. Ś.P. Józefa Sali – Legionisty oraz na  Grobie Nieznanego Żołnierza.
Poprzez odwiedziny na cmentarzu uczymy dzieci szacunku dla zmarłych i właściwego zachowania się w tym szczególnym miejscu. Celem akcji "Szkoła pamięta" zainicjowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

Image

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »