Pamiętamy o naszych przodkach  sprzątanie osieckich cmentarzy
28.10.2019.
 Tuż przed dniem Wszystkich Świętych wiele osób przypomina sobie o konieczności posprzątania mogił swoich bliskich. Niestety, nie na każdym nagrobku pojawi się znicz.
28 października 2019 roku wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas uczestniczyli w akcji sprzątania grobów. Dwudziestu wolontariuszy pod opieką pani katechetki Ewy Pawlikowskiej i ks. Dawida Kubienia wybrało się po lekcjach na Stary Cmentarz przy zabytkowym kościele. Wolontariusze uzbrojeni w niezbędny sprzęt ogrodniczy z ochotą przystąpili do pracy zbierając liście i zamiatając groby. Sprzątaliśmy głównie mogiły, które były zaniedbane i zapomniane, dekorując je i zapalając na nich symboliczny znicz.
Takie akcje przeprowadzane są w naszej szkole od wielu lat. Dzięki niej młodzież poznaje historię regionu i uczy się szacunku dla tradycji.  Nasi szkolni wolontariusze z wielkim zapałem i zaangażowaniem uczestniczyli w akcji sprzątania cmentarza.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »